Home VšeHudba Colours of Ostrava: N.E.R.D s Pharrellem Williamsem a dalších 350 programů na 21 scénách

Colours of Ostrava: N.E.R.D s Pharrellem Williamsem a dalších 350 programů na 21 scénách

by Vladislav Procházka
0 comment

N.E.R.D. v čele s Pharrellem Williamsem, Kygo, Jessie J, London Grammar, Grace Jones, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Ziggy Marley, Aurora, Calexico, GusGus, Jon Hopkins, Beth Ditto, Seasick Steve, Mura Masa, Nathaniel Rateliff & The Night Sweats, HVOB, Algiers, Jacob Banks nebo Lucky Chops, … to jsou hlavní hudební taháky letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

 

Program Colours of Ostrava ale nikdy nebyl pouze o největších hvězdách, ale i o objevování hudebních pokladů z celého světa. “Program jsme sestavili tak, aby kombinoval kvalitní celosvětově známá jména s obrovským výběrem skutečných hudebních perel považovaných v zahraničí za zásadní hudební události součanosti,” říká Zlata Holušová.

 

Celkově se mohou návštěvníci těšit na více než 350 programových bodů na 21 open-air i krytých scénách. Z toho přes 120 kapel a hudebníků mnoha žánrů – od elektroniky, přes world music, rock, pop, soul až po jazz – z celého světa – od Austrálie a Nového Zélandu, přes Jižní Koreu, Čínu, Írán, Kolumbii, Kubu, Jamajku, Tunisko, Alžírsko, Mali, Senegal, Ghanu, Pobřeží slonoviny, Mosambik, Jihoafrickou republiku, až po Island, USA, Velkou Británii nebo Kanadu. Hudební zážitky najdou návštěvníci na divoké a energické Drive stage, na Fresh stage určené těm nejzajímavějším zahraničním projektům, které pořadatelé viděli na showcase přehlídkách, ve ztišeném Gongu, na taneční Electronic stage, alternativní Full Moon stage nebo Busking stage určené pro amatérské hudebníky.

 

K českým jménům patří kapela Kafka Band, která zde uvede českou premiéru scénického koncertu Amerika podle nedokončeného románu Franze Kafky, dále například Vojtěch Dyk & B-Side Band, Mig 21, Lenka Dusilová s Beatou Hlavenkovou a Dorotou Barovou, Zvíře jménem podzim, Marie Rottrová, Boris Carloff, Jaroslav Uhlíř, FVTVRE, Lenny, Nylon Jail a desítky dalších.

 

Program nabídne také kromě hudby také divadla (například Jaroslav Dušek – Čtyři dohody, Cirk La Putyka, Divadlo Bolka Polívky nebo VOSTO5), workshopy, filmy nebo výtvarné aktivity. Nebudou chybět Scéna České televize a Design zóna s uměleckou tvorbou z oblasti designu, módy a výtvarného umění. V “industriální” vinárně v betonovém bunkru opět k vínu zahrají cimbálovky.

 

V rámci Colours of Ostrava proběhne letos potřetí mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, které na osmi scénách nabídne 150 inspirativních řečníků z více než 25 zemí světa z různých oblastí společenského života. Prvními potvrzenými jmény jsou například britská mírová aktivistka, poradkyně a autorka bestselleru The Businees Plan for Peace Scilla Elworthy. Německý lékař, terapeut a známý propagátor celostní medicíny Ruediger Dahlke pohovoří o rovnováze duševního a fyzického zdraví. “Futuristický mnich”, Francouz Bruno Marion, poradí, jak využít teorii chaosu v praktickém životě a dobrat se úspěchu ve světě plném nejistot. Věhlasný britský fyzik Geoffrey West díky své přelomové vědecké teorii vysvětlí, že řád ve městech, či firmách se překvapivě řídí stejnými zákonitostmi jako všechny živé organismy na naší planetě. Návštěvníci se mohou těšit také na Američana Johna Perkinse, autor bestselleru o skutečném obrazu světové politiky, nebo na Amita Goswami, teoretického kvantového fyzika, který propojuje přírodní vědu s filozofií a studiem lidského vědomí. Z Čechů přijedou mimo jiné spisovatel Jáchym Topol, nebo všestranný popularizátor vědy Václav Cílek.

 

Děti do 140 cm mají vstup zdarma a kromě tradiční přátelské atmosféry zde rodiny s dětmi najdou  speciální zónu ČEZ Family Park s divadly, dílničkami, prolézačkami, hrami i kojícím stanem a možností hlídání dětí vyškolenými asistenty.

 

K návštěvnickému servisu patří stanové městečko u Slezskoostravského hradu nebo v areálu Landek Parku, bankomaty, pitná voda v areálu zdarma, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack, posílená noční MHD, oficiální festivalové taxi, úschovna, zvýhodněné vstupy na zajímavá místa po celé Ostravě v rámci programu Colours Plus a pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky pak projekt Colours bez bariér s rozsáhlým servisem.

 

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu www.colours.cz a v síti Ticketpro.

 

Více informací na www.colours.cz.

 

 

 

You may also like

Leave a Comment