Home VšeHudba Three Days Grace se vrací do České republiky!

Three Days Grace se vrací do České republiky!

by Vladislav Procházka
0 comment

V rámci koncertní série Rock for People Concerts zahrají 4. října v brněnské hale Vodova a 5. října v pražské Malé sportovní hale

Vstupenky za cenu 890 Kč v prodeji od čtvrtka 31. března od 11:00 v síti GoOut!

Mezi vlivy, které kapelu ovlivnily, zmiňují elektronický zvuk diverzního výběru umělců jako jsou Nine Inch Nails, White Zombie, Bring Me The Horizon nebo Lana Del Rey a překvapivě do toho zařadili i soundtrack kultovní klasiky „Ztracení chlapci“.

V roce 1992 se ve městě Norwood v kanadské provincii Ontario objevila kapela Groundswell, kterou založili zpěvák Adam Gontier, bubeník Neil Sanderson a basista Brad Walst. Vydala jedno album, zaujala místní publikum, ale v roce 1995 skončila. Muzikanti se však znovu setkali v roce 2003, nyní již jako Three Days Grace. Stejnojmenné debutové album zaujalo daleko širší publikum, skladba I Hate Everything About You je katapultovala mezi elitní kapely a tři roky strávili na turné.   Rozporuplné zážitky z cest i osobní Gontierovy boje se závislostmi transformovala kapela do druhé ho alba One-X z roku 2006. Píseň Animal I Have Become se stala v tom samém roce nejhranější rockovou skladbu v kanadských rádiích. Kapela jejíž styl řadí ti, kteří si libují ve škatulkách k post-grunge, alternative a nu metalu, pokračovala dále v úspěšné jízdě, s alby Life Starts Now z roku 2009 a Transit of Venus o tři roky později. Podstatnou změnou v historii Three Days Grace byl odchod zakládajícího člena a frontmana Adama Gontiera na začátku roku 2013. Jeho úspěšným nástupcem se stal baskytaristův bratr Matt Walst, který se podílel na novém velmi úspěšném albu Human, které vyšlo na podzim roku 2014, a Outsider (2018). Loni přidali do své diskografie další album Explosions, se kterým vyráží na aktuální turné!

Special guest: 10 Years

You may also like