Home VšeFesivaly Oficiální prohlášení Benátská!

Oficiální prohlášení Benátská!

by Vladislav Procházka
0 comment

Přátelé,

stále jsme věřili, že se nám letos podaří uspořádat „Benátskou s Impulsem“ způsobem, který odpovídá tradici našeho festivalu a vysokým požadavkům jeho návštěvníků na kvalitu nejen programu, ale i služeb a dalších aktivit.

Bohužel plán na obnovení kulturního života, který Ministerstvo kultury ČR tento týden uveřejnilo na svých stránkách

nám v tomto záměru definitivně zamezuje. Nepatříme mezi festivaly, které jsou štědře dotovány z veřejných zdrojů, a proto maximální povolená kapacita 5000 diváků ani zdaleka nesplňuje podmínky pro dosažení, byť jen vyrovnaného rozpočtu.  Nejsou ani jasně dány další důležité podmínky včetně nošení roušek v areálu festivalu.

Rocková hudba je o svobodě, možnosti zapařit s přáteli, dát si pivko, nebo něco ostřejšího, užívat si s partnerem, či kamarády. A tohle všechno dle nás, a především dle současného modelu rozvolnění v červenci nejspíš nepůjde. A my už prostě dále čekat nemůžeme a bez jasně daných pravidel pro pořadatele, se tak velká akce bez dotací prostě už uspořádat nedá.

Bylo to pro nás velmi těžké rozhodnutí, ale s velkou lítostí vám musíme oznámit, že nemáme jinou možnost než festival přesunout na termín 28.-31.7. 2022.

Vstupenky zakoupené na rok 2020, resp. 2021 zůstávají v platnosti na další rok a pokud si vstupenky ponecháte, vyjádříte nám tím velkou podporu a opravdu hodně Vám za to děkujeme.

Věříme, že pochopíte naše ne zcela dobrovolné rozhodnutí a podpoříte nás zachováním přízně. Doufáme, že se všichni na „Benátské“ příští rok potkáme.  A to bez jakýchkoli omezení.

Za Benátskou Pavel Mikez a Petr Pečený

You may also like