Home VšeAlbum Lenny Kravitz se vrací do Prahy!

Lenny Kravitz se vrací do Prahy!

by Vladislav Procházka
0 comment

Americký multiinstrumentalista a zpěvák Lenny Kravitz zahraje 2. června v pražské O2 areně, kde naposledy koncertoval před čtyřmi lety. Vystoupení se uskuteční v rámci jeho evropského turné. Hudebník vydal deset studiových alb, na nichž překračuje rockový žánr. O koncertu v pondělí informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

„Kromě turné chystá Kravitz i hudební novinku, která bude vydána letos na jaře,“ uvedl Novák. Předprodej vstupenek bude zahájen 26. ledna. Cena je od 1290 do 1790 korun.

Kravitz během své dvacetileté hudební kariéry našel zalíbení ve vlivech soulu, funku a rocku 60. a 70. let. Prodal přes 38 milionů kusů nosičů. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny Grammy a zároveň je nejčastěji oceňovaným umělcem za Nejlepší mužský rockový pěvecký výkon.

V České republice naposledy vystoupil v prosinci 2014, představil své hity i písně z tehdy nového alba Strut. Koncert podle pořadatelů navštívilo 10.000 diváků. Poprvé Kravitz v Praze zahrál v roce 1996 v hale na Výstavišti.

You may also like

Leave a Comment