Home VšeInformace Glenn Miller Orchestra potěší fanoušky v Česku, zavítá do 5 měst

Glenn Miller Orchestra potěší fanoušky v Česku, zavítá do 5 měst

by Vladislav Procházka
0 comment

Glenn Miller Orchestra, jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, se po čtyřech letech vrací do Česka. Proslulé hudební těleso přinášející publiku nejlepší melodie ze zlaté swingové éry zde vystoupí od 13. do 17. ledna 2024 s novou show „The Best of Tour 2024“. Tu představí publiku na celkem šesti koncertech v pěti městech: dva koncerty bude mít v Praze, po jednom v Brně, Hradci Králové, Liberci a Ústí nad Labem. Do České republiky zavítá orchestr v rámci svého evropského turné. Vstupenky jsou exkluzivně dostupné v síti Ticketstream. Pořadatelé i tentokrát očekávají, že většina z nich se vyprodá už v předvánoční době.

Pod vedením kapelníka a režiséra Wila Saldena a za doprovodu vokální skupiny The Moonlight Serenades zazní na každém z koncertů zhruba třicet melodií včetně evergreenů, jako jsou „In the Mood“, „String Of Pearls“, „Pennsylvania 6-5000“, „Moonlight Cocktail“, „Sentimental Journey“ nebo „Rhapsody in Blue“.

Jak dále prozradil Wil Salden, orchestr se chystá uvést i některé méně známé swingové skladby, jako například „Far Away Places“, „Yes, My Darling Daughter“ a „I’ll Be Seeing You“. „Zahrajeme i několik úžasných písní, které budou spíše nečekané a pro naše publikum budou velkým překvapením,“ uvedl k chystaným koncertům Salden. Zároveň dodal, že v roce 2024, kdy orchestr v České republice vystoupí, uplyne už 80 let od chvíle, kdy Glenn Miller coby pasažér v malém letounu při pokusu přeletět kanál La Manche beze stopy zmizel.

You may also like